Specification
| Length Of Rod | 2 meter |
| Diameter | 40 mm |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Maintenance Free Chemical Earthing |
| Terminal Hole | 8mm |
| Service Life | Upto 12 Years |
| Terminal Size | 50mm x 6mm |
| Packaging Type | Plastic Wrap |
| Number Of Holes | 2 |
| Brand | Electrogrip |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 18500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Price 18500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Price 18500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 , , Piece
![]() |
ELAPP POWER PRIVATE LIMITED
All Rights Reserved.(Terms of Use) Developed and Managed by Infocom Network Private Limited. |